ANT-PAD58-20
5S-ANT-PAD58-20
ANT-PAD58-20
ANT-PAD58-20 ANTENNA
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 5.8GHz |
| Frequency Range: | 5.15GHz ~ 5.875GHz |
| Antenna Type: | Panel |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.5 |
| Return Loss: | -10dB |
| Gain: | 20dBi |
| Power - Max: | 6W |
| Features: | - |
| Termination: | Cable (7.62M) - N Female |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Height (Max): | 10.400 (264.16mm) |