ANT-916-WRT-UFL
5S-ANT-916-WRT-UFL
ANT-916-WRT-UFL
ANTENNA 916MHZ WRT UFL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | WRT |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 900MHz ~ 930MHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.9 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | -0.1dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Connector |
| Ingress Protection: | U.FL |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Panel Mount |
| Applications: | 0.433 (11.00mm) |