ANT-916-PW-RA
5S-ANT-916-PW-RA
ANT-916-PW-RA
ANT 916MHZ PRMNT SA 1/4 WAV WHIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RA |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 816MHz ~ 1.095GHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Tilt |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.9 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 0dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Screw-Mount |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Panel Mount |
| Applications: | 3.898 (99.00mm) |