ANT-916-PMB
5S-ANT-916-PMB
ANT-916-PMB
ANT 916MHZ PMT RA BLST 1/4 WA WP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PMB |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 902MHz ~ 928MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Right Angle |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Screw-Mount |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Panel Mount |
| Applications: | 3.543 (90.00mm) |