ANT-916-OC-LG-SMA
5S-ANT-916-OC-LG-SMA
ANT-916-OC-LG-SMA
RF ANTENNA 916MHZ SMA
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | OC |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 895MHz ~ 935MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Tilt |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 7.618 (193.50mm),-,, |