ANT-916-JJB-ST
5S-ANT-916-JJB-ST
ANT-916-JJB-ST
ANTENNA MINI 916MHZ 7MM STRAIGHT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | JJB |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 901MHz ~ 931MHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | -10.2dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Height (Max): | 0.693 (17.60mm) |