ANT-916-CW-RH-SMA
5S-ANT-916-CW-RH-SMA
ANT-916-CW-RH-SMA
ANTENNA 916MHZ 1/4WAVE SMA
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | RH |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 900MHz ~ 935MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.9 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | -1.3dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 2.008 (51.00mm),-,, |