ANT-916-CN-N
5S-ANT-916-CN-N
ANT-916-CN-N
ANTENNA CORNER 916MHZ N-CONN
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CN |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 880MHz ~ 952MHz |
| Antenna Type: | Corner Reflector |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.5 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 10.2dBi |
| Power - Max: | 100W |
| Features: | - |
| Termination: | Cable (220mm) - N Female |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Height (Max): | 14.170 (299.97mm) |