ANT-916-CHP-T
5S-ANT-916-CHP-T
ANT-916-CHP-T
CHIP 916MHZ CERAMIC SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | CHP |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 916MHz |
| Frequency Range: | 911MHz ~ 921MHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 0.5dBi |
| Power - Max: | 3W |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.067 (1.70mm) |