ANT-868-CW-HD-SMA
5S-ANT-868-CW-HD-SMA
ANT-868-CW-HD-SMA
ANTENNA 868MHZ 1/4WAVE WHIP SMA
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HD |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 868MHz |
| Frequency Range: | 820MHz ~ 900MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | -0.3dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 2.953 (75.00mm),-,, |