ANT-433-PW-RA
5S-ANT-433-PW-RA
ANT-433-PW-RA
ANT 433MHZ PRMNT SA 1/4 WAV WHIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RA |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 433MHz |
| Frequency Range: | 413MHz ~ 443MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Tilt |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | -0.7dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Screw-Mount |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Panel Mount |
| Applications: | 3.976 (101.00mm) |