ANT-418-YG5-N
5S-ANT-418-YG5-N
ANT-418-YG5-N
ANTENNA YAGI 418MHZ 5-ELEMENT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | YG |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 418MHz |
| Frequency Range: | 378MHz ~ 458MHz |
| Antenna Type: | Yagi |
| Number of Bands: | 5-Element |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.5 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 9dBi |
| Features: | 100W |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | N Female |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Bracket Mount |
| Other: | 31.496 (800.00mm),-,, |