ANT-418-USP-T
5S-ANT-418-USP-T
ANT-418-USP-T
MICROSPLATCH ANTENNA
Product Description
| Packaging: | 0 |
| Series: | 1 |
| Frequency Group: | * |
| Frequency (Center/Band): | Active |
| Frequency Range: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Antenna Type: | 418MHz |
| Number of Bands: | 413MHz ~ 423MHz |
| VSWR: | Chip |
| Return Loss: | 1 |
| Gain: | 2 |
| Power - Max: | - |
| Features: | -8.9dBi |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Solder |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Surface Mount |
| Other: | 0.103 (2.62mm),-,, |