ANT-418-PW-QW-UFL
5S-ANT-418-PW-QW-UFL
ANT-418-PW-QW-UFL
ANT 418MHZ 1/4 WAVE DIPOLE U.FL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | PW |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 418MHz |
| Frequency Range: | 380MHz ~ 450MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.9 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 2.9dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Cable (216mm) - U.FL |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Panel Mount |
| Applications: | 7.008 (178.00mm) |