ANT-418-MHW-SMA-L
5S-ANT-418-MHW-SMA-L
ANT-418-MHW-SMA-L
ANTENNA 418MHZ 1/4WAVE SMA 180
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MHW |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 418MHz |
| Frequency Range: | 408MHz ~ 428MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Center-Fed Double |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.9 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 2.1dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Cable (4.6M) - SMA Male |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Adhesive |
| Applications: | 5.906 (150.00mm) |