ANT-418-HESM
5S-ANT-418-HESM
ANT-418-HESM
ANTENNA 418 MHZ SMT 1/4 WAVE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HE |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 418MHz |
| Frequency Range: | 393MHz ~ 443MHz |
| Antenna Type: | Helical |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 1.7dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.350 (8.89mm) |