ANT-315-CW-RAH
5S-ANT-315-CW-RAH
ANT-315-CW-RAH
ANTENNA 315MHZ RA 1/4 WAVE WHIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RAH |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 315MHz |
| Frequency Range: | 311MHz ~ 319MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Right Angle |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.9 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | RP-SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 1.850 (47.00mm),-,, |