ANT-315-CW-HWR-SMA
5S-ANT-315-CW-HWR-SMA
ANT-315-CW-HWR-SMA
ANTENNA 315MHZ 1/4 WAVE SMA
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | HWR |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 315MHz |
| Frequency Range: | 305MHz ~ 325MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Tilt |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 0dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 5.591 (142.00mm),-,, |