Home All Products RF-IF and RFID RF AntennasRF Solutions ANT-24G-WPJ-SMA
ANT-24G-WPJ-SMA
5S-ANT-24G-WPJ-SMA
ANT-24G-WPJ-SMA
ANTENNA HELICAL 2.4GHZ 90DEG SMA
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Frequency Group:UHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Whip
Number of Bands:Tilt
VSWR:1
Return Loss:2
Gain:-
Power - Max:2.15dBi
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:Connector
Mounting Type:SMA Male
Height (Max):-
Applications:Connector Mount
Other:4.173 (106.00mm),-,,