ANT-2.4-YG6-N
5S-ANT-2.4-YG6-N
ANT-2.4-YG6-N
ANTENNA YAGI 2.4GHZ 6-ELEMENT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | YG |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Frequency Range: | 2.409GHz ~ 2.491GHz |
| Antenna Type: | Yagi |
| Number of Bands: | 5-Element |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.5 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 9.5dBi |
| Features: | 100W |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | N Female |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Bracket Mount |
| Other: | 14.370 (365.00mm),-,, |