ANT-1.4-CW-HW
5S-ANT-1.4-CW-HW
ANT-1.4-CW-HW
ANT 1.4GHZ 1/2WAVE WHIP DIPOLE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HW |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.4GHz |
| Frequency Range: | 1.35GHz ~ 1.45GHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 0.7dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | RP-SMA Male |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 4.724 (120.00mm),-,, |