Home All Products RF-IF and RFID RF AntennasAbracon LLC AMCA62-2R640G-01F-T4
AMCA62-2R640G-01F-T4
5S-AMCA62-2R640G-01F-T4
AMCA62-2R640G-01F-T4
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2640MHZ
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Frequency Group:UHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band):2.6GHz
Frequency Range:2.54GHz ~ 2.74GHz
Antenna Type:Chip
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.6dBi
Power - Max:3W
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039 (1.00mm)