AH316M157501-T
5S-AH316M157501-T
AH316M157501-T
ANTENNA GPS 1.575GHZ SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | 1.574GHz ~ 1.576GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 3 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 2.4dBi |
| Power - Max: | -0.6dBic |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Solder |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Applications: | 0.020 (0.50mm) |