AH083F231001-T
5S-AH083F231001-T
AH083F231001-T
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.3GHz |
| Frequency Range: | 2.237GHz ~ 2.382GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 3 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 2dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.039 (1.00mm) |