627-1008-ND
5S-627-1008-ND
627-1008-ND
Antenova
Product Description
| Packaging: | 4900 |
| Series: | Tray |
| Frequency Group: | Not For New Designs |
| Frequency (Center/Band): | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency Range: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Antenna Type: | 800MHz |
| Number of Bands: | 900MHz |
| VSWR: | 1.8GHz |
| Return Loss: | 1.9GHz |
| Gain: | 880MHz ~ 960MHz |
| Power - Max: | 1.71GHz ~ 1.99GHz |
| Features: | Molded |
| Termination: | 4 |
| Ingress Protection: | 1.2 |
| Mounting Type: | 1.2 |
| Height (Max): | 1 |
| Applications: | - |
| Other: | -,-,-,Connector |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)