2450AT43F0100E
5S-2450AT43F0100E
2450AT43F0100E
ANT CHIP LOW PROFILE 2.45GHZ
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | - |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 2.1dBi |
| Power - Max: | 2W |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.047 (1.20mm) |
| Applications: | - |
| Other: | ,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)