1575AT43A0040E
5S-1575AT43A0040E
1575AT43A0040E
ANTENNA CHIP GPS 1575 MHZ
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.561GHz |
| Frequency Range: | 1.575GHz |
| Antenna Type: | 1.602GHz |
| Number of Bands: | 1.561GHz ~ 1.602GHz |
| VSWR: | Chip |
| Return Loss: | 3 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | -9.5dB |
| Features: | 0.5dBi |
| Termination: | 1dBi |
| Ingress Protection: | 3W |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Solder |
| Applications: | - |
| Other: | Surface Mount,0.031 (0.80mm),Beidou,GLONASS |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors