1173-1137-ND
5S-1173-1137-ND
1173-1137-ND
Anaren
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Tray |
| Frequency Group: | Active |
| Frequency (Center/Band): | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency Range: | 425MHz |
| Antenna Type: | - |
| Number of Bands: | Whip |
| VSWR: | Straight |
| Return Loss: | 1 |
| Gain: | 1.7 |
| Power - Max: | - |
| Features: | 3dBi |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Connector |
| Height (Max): | U.FL |
| Applications: | - |
| Other: | Connector Mount,6.811 (173.00mm),-, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors