0433AT62A0020E
5S-0433AT62A0020E
0433AT62A0020E
433MHZ ISM RF ANTENNA SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 433MHz |
| Frequency Range: | 423MHz ~ 443MHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | - |
| Return Loss: | -8.5dB |
| Gain: | -4dBi |
| Power - Max: | 2W |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.047 (1.20mm) |
| Applications: | - |
| Other: | ,,, |
Related special
- Molex
- 12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- In stock
- Molex
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.118" (3.00mm)
- Connector Header Through Hole, Right Angle 4 position 0.098" (2.50mm)
- 0446200002/446200002
- Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3
- 0039288020/39288020
- Connector Header Through Hole 2 position
- Connector Header Through Hole 4 position 0.165" (4.20mm)
- 8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Through Hole 10 position 0.165" (4.20mm)
- Connector Header Surface Mount, Right Angle 4 position 0.049" (1.25mm)
- 18 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.165" (4.20mm)
- 05JQ-BT
- JST
- 5 Position Receptacle Connector Through Hole
- ITT Cannon LLC
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Resistor, Terminal Position Lock (TPA)