MGA-31689-BLKG
5S-MGA-31689-BLKG
MGA-31689-BLKG
IC HIGH GAIN DRVR 0.5W AMP SO89
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Frequency: | 1.5GHz ~ 3GHz |
| P1dB: | 26.8dBm |
| Gain: | 16.7dB |
| Noise Figure: | 2.2dB |
| RF Type: | General Purpose |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Current - Supply: | 168mA |
| Test Frequency: | 2.6GHz |