Power over Ethernet (PoE)SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands PW182RB4800F01
PW182RB4800F01
5S-PW182RB4800F01
PW182RB4800F01
POE INJECTOR 17W 48V DESKTOP
Product Description
| Series: | PW182RB |
| Type: | Midspan Injector |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Number of Ports: | 1 |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output: | 350mA |
| Power (Watts) - Per Port: | 17W |
| Compliance: | IEEE802.3af |
| Data Rate: | 10/100/1000 Mbps |
| Features: | OCP |
| Operating Temperature: | SCP |
| Efficiency: | 0??????C ~ 40??????C |
| Mounting Type: | 0.65 |
| Size / Dimension: | Desktop |
| Other: | 5.24 L x 2.13 W x 1.42 H (133.0mm x 54.0mm x 36.0mm), |