Power over Ethernet (PoE)SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands PW180KA4800N01
PW180KA4800N01
5S-PW180KA4800N01
PW180KA4800N01
POE INJECTOR 20W 48V DESKTOP
Product Description
| Series: | PW180KA |
| Type: | Midspan Injector |
| Voltage - Input: | 100 ~ 250 VAC |
| Number of Ports: | 1 |
| Voltage - Output: | 48V |
| Current - Output: | 400mA |
| Power (Watts) - Per Port: | 20W |
| Compliance: | - |
| Data Rate: | 10/100 Mbps |
| Features: | OCP |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 40??????C |
| Efficiency: | 0.7 |
| Mounting Type: | Desktop |
| Size / Dimension: | 3.98 L x 2.40 W x 1.35 H (101.0mm x 61.5mm x 34.2mm) |