Power over Ethernet (PoE)Phihong USA POE61W-560D
POE61W-560D
5S-POE61W-560D
POE61W-560D
POE INJECTOR 60W 56V DESKTOP
Product Description
| Series: | POE61 |
| Type: | Passive Injector |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Number of Ports: | 1 |
| Voltage - Output: | 56V |
| Current - Output: | 1.1A |
| Power (Watts) - Per Port: | 60W |
| Compliance: | - |
| Data Rate: | 10/100 Mbps |
| Features: | OCP |
| Operating Temperature: | OVP |
| Efficiency: | SCP |
| Mounting Type: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Level VI |
| Other: | Desktop,6.40 L x 2.56 W x 1.42 H (163.0mm x 65.0mm x 36.0mm) |