Power over Ethernet (PoE)Phihong USA POE31U-240
POE31U-240
5S-POE31U-240
POE31U-240
POE INJECTOR 30W 24V DESKTOP
Product Description
| Series: | POE31X |
| Type: | Passive Injector |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC |
| Number of Ports: | 1 |
| Voltage - Output: | 24V |
| Current - Output: | 1.25A |
| Power (Watts) - Per Port: | 30W |
| Compliance: | IEEE802.3at |
| Data Rate: | 10/100/1000 Mbps |
| Features: | OCP |
| Operating Temperature: | OVP |
| Efficiency: | SCP |
| Mounting Type: | 0??????C ~ 40??????C |
| Size / Dimension: | Level V |
| Other: | Desktop,6.42 L x 2.56 W x 1.42 H (163.3mm x 65.0mm x 36.0mm) |