Power over Ethernet (PoE)SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands PENT1080C5600N01
PENT1080C5600N01
5S-PENT1080C5600N01
PENT1080C5600N01
| Type: | Midspan Injector |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Number of Ports: | 1 |
| Voltage - Output: | 56V |
| Current - Output: | 1.42A |
| Power (Watts) - Per Port: | 80W |
| Compliance: | - |
| Data Rate: | 10/100 Mbps |
| Size / Dimension: | Desktop |
| Other: | 8.34 L x 2.24 W x 1.48 H (211.8mm x 56.9mm x 37.6mm), |