LED SuppliesThomas Research Products VLED25W-025-C1050-D
VLED25W-025-C1050-D
5S-VLED25W-025-C1050-D
VLED25W-025-C1050-D
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
Product Description
| Series: | VLED-25W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 13 ~ 25 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 25W |