LED SuppliesThomas Research Products VLED150W-142-C1050-D-HV
VLED150W-142-C1050-D-HV
5S-VLED150W-142-C1050-D-HV
VLED150W-142-C1050-D-HV
LED DRIVER CC AC/DC 71-142V 1.05
Product Description
| Series: | VLED-150W-HV |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 312VAC |
| Voltage - Input (Max): | 512VAC |
| Voltage - Output: | 53 ~ 107 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 150W |