LED SuppliesThomas Research Products TRC-200S105DT
TRC-200S105DT
5S-TRC-200S105DT
TRC-200S105DT
LED DRVR CC AC/DC 114-190V 1.05A
Product Description
| Series: | TRC-200 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 114 ~ 190 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 200W |