LED SuppliesThomas Research Products TRC-075S140DT
TRC-075S140DT
5S-TRC-075S140DT
TRC-075S140DT
LED DRIVER CC AC/DC 27-54V 1.4A
Product Description
| Series: | TRC-075 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 27 ~ 54 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 75W |