LED SuppliesThomas Research Products TRC-050S110SC
TRC-050S110SC
5S-TRC-050S110SC
TRC-050S110SC
LED DRIVER CC AC/DC 14-40V 1.1A
Product Description
| Series: | TRC-050 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 14 ~ 40 V |
| Current - Output (Max): | 1.1A |
| Power (Watts): | 50W |