LED SuppliesThomas Research Products TRC-040S070PS
TRC-040S070PS
5S-TRC-040S070PS
TRC-040S070PS
LED DRIVER CC AC/DC 18-54V 700MA
Product Description
| Series: | TRC-040DS |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 18 ~ 54 V |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 40W |