LED SuppliesThomas Research Products TRC-040S035DS
TRC-040S035DS
5S-TRC-040S035DS
TRC-040S035DS
LED DRIVR CC AC/DC 38-114V 350MA
Product Description
| Series: | TRC-040DS |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 38 ~ 114 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 40W |