LED SuppliesThomas Research Products TRC-025S105PS
TRC-025S105PS
5S-TRC-025S105PS
TRC-025S105PS
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 1.05A
Product Description
| Series: | TRC |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 8 ~ 24 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 25W |