LED SuppliesThomas Research Products S040W-056C1500-C02-UN-D2
S040W-056C1500-C02-UN-D2
5S-S040W-056C1500-C02-UN-D2
S040W-056C1500-C02-UN-D2
LED DVR CC AC/DC 12-56V 1.5A
Product Description
| Series: | SelectSYNC? Intelligent |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 108VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 12 ~ 56 V |
| Current - Output (Max): | 0.3 ~ 1.5 A (700mA Default) |
| Power (Watts): | 40W |