LED SuppliesRecom Power RACT20-1050-US
RACT20-1050-US
5S-RACT20-1050-US
RACT20-1050-US
LED DRIVER CC AC/DC 12-18V 1.05A
Product Description
| Series: | LIGHTLINE RACT20 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 135VAC |
| Voltage - Output: | 12 ~ 18 V |
| Current - Output (Max): | 1.05A |
| Power (Watts): | 20W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |