LED SuppliesRecom Power RACD60-1050/TOF
RACD60-1050/TOF
5S-RACD60-1050/TOF
RACD60-1050/TOF
LED DVR CC/CV AC/DC 38-54V 1.1A
Product Description
| Series: | LIGHTLINE RACD60 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 264VAC |
| Voltage - Output: | 38 ~ 54 V |
| Current - Output (Max): | 1.1A |
| Power (Watts): | 60W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |