LED SuppliesRecom Power RACD20-350/277
RACD20-350/277
5S-RACD20-350/277
RACD20-350/277
LED DRIVER CC AC/DC 28-57V 350MA
Product Description
| Series: | LIGHTLINE RACD20/277 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 28 ~ 57 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 20W |
| Voltage - Isolation: | 3.75kV (3750V) |