LED SuppliesRACD100-1400 RACD100-1400-ND
RACD100-1400-ND
5S-RACD100-1400-ND
RACD100-1400-ND
Recom Power
Product Description
| Series: | 300 |
| Type: | Active |
| Topology: | Constant Current |
| Number of Outputs: | AC DC Converter |
| Voltage - Input (Min): | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 90VAC |
| Voltage - Output: | 305VAC |
| Current - Output (Max): | 50 ~ 71 V |
| Power (Watts): | 1.4A |
| Voltage - Isolation: | 100W |
| Dimming: | 3.75kV (3750V) |