LED SuppliesThomas Research Products PLEDDC120W-068-C1750-D
PLEDDC120W-068-C1750-D
5S-PLEDDC120W-068-C1750-D
PLEDDC120W-068-C1750-D
LED POWER SUPPLY
Product Description
| Series: | PLEDDC-120W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 23 ~ 68 V |
| Current - Output (Max): | 1.75A |
| Power (Watts): | 120W |