LED SuppliesThomas Research Products PLED96W-069-C1400
PLED96W-069-C1400
5S-PLED96W-069-C1400
PLED96W-069-C1400
LED DRIVER CC AC/DC 23-69V 1.4A
Product Description
| Series: | PLED96W |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | AC DC Converter |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 90VAC |
| Voltage - Input (Max): | 305VAC |
| Voltage - Output: | 23 ~ 69 V |
| Current - Output (Max): | 1.4A |
| Power (Watts): | 96W |